A+ A A-

V Černoviciach oslavovali hasiči

černovickí hasiciNielen náš dobrovoľný hasičský zbor má bohatú históriu. V partnerskom Meste Černovice pôsobia miestni hasiči už 140 rokov. Pri tejto príležitosti pripravili slávnosť, na ktorú sme dostali pozvanie aj my Bošáčania. Vyrazili sme v sobotu ráno 11. júla v zložení predseda DHZ Štefan Benko, členovia DHZ Daniel Popluhár a Marek Brázdovič a za náš obecnú úrad Táňa Helíková.

Čítať ďalej

Návšteva pri príležitosti osláv DHZ

černovice DHZPri príležitosti 90. výročia založenia DHZ Bošáca prijali naše pozvanie aj z družobnej obce Černovice. Našim hasičom delegácia na čele s pánom starostom Brožekom priniesla aj sošku patróna hasičov - sv. Floriána a sladké maškrty z černovickej cukrárenskej výrobne. Našim hosťom sme ukázali ocenené stromy v ankete Strom roka - hrušku ružovú, hrušku planú, navštívili sme spoločne rod. Potočnú, Haluzický kostolík a schladiť sme sa boli aj v Haluzickej tiesňave. Veríme, že sa im páčilo a tešíme sa do Černovíc už 9. júla na 140. výročie SDH Černovice. Foto tu

Bošáčania na návšteve v Černoviciach

černoviceV sobotu 8. augusta sme navštívili našu družobnú obec Černovice pri Pelhřímove, konkrétne ich podujatie "Černovicko se baví". Výpravy na čele so starostom sa záčastnili pracovníčky OÚ, časť poslancov OZ, divadelný súbor Rozmarín, krúžok brušných tancov a zástupcovia dobrovoľných organizácií.
Privítal nás starosta obce Jan Brožek, ktorý sa o nás výborne postaral. Náš starosta Daniel Juráček mu priniesol na ochutnávku aj zopár našich tradičných výrobkov.

Čítať ďalej

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby