A+ A A-

Tradičná sušiareň ovocia

otvorenie sušiareňZáujemcovia o sušenie ovocia v tradičnej bielokarpatskej sušiarni môžu kontaktovať priamo rod. Maruškovú na čísle telefónu: 0908 280936, kde dostanete podrobné informácie.

Z otvorenia sušiarne

V sobotu 19. septembra sme mali v Bošáci, v časti Zabudišová malú slávnosť, ktorou sme si pripomenuli a snáď aj z časti obnovili tradície ovocinárstva v Bošáckej doline.

Čítať ďalej

Hruška ružová - Strom roka 2015, 3. miesto Európsky strom roka 2016

hruška ružovkaHruška rastie v Bošáci, v miestnej časti Zabudišová, na lúke popri ceste schádzajúcej do Ivanovskej doliny. Hruška má 200 rokov, je vysoká 14 metrov s obvodom kmeňa 231 cm.
Ružová hruška alebo ľudovo Ružovka je typickou miestnou starou odrodou hrušky, ktorá rastie v Bošáci, v Zabudišovej a Novej Bošáci. Jej výskyt v iných lokalitách na Slovensku ani v Českej republike nebol zistený, o jej existencii sa nepíše ani v starých pomológiách.

Čítať ďalej

Jarabina oskorušová - 3. miesto Strom roka 2011

jarabina oskorušová„Zicháčkova oskoruša“
Strom rastie v pohorí Biele Karpaty v katastrálnom území obce Bošáca, časť Zabudišová. Z Bošáce po cca 2,5 km v smere Zabudišová, už v miernom stúpaní pri druhej zastávke SAD odbočíme vľavo do časti Chvílovec. Po asi 200m za záhradnou chatkou – vľavo rastie strom v nadmorskej výške približne 400 m n. m.. Strom má 350 rokov, obvod kmeňa 440 cm meraný vo výške 1 m pre nízky kmeň. Výška stromu je 20 m, priemer koruny 25m. Oskoruša je označená informačnou tabuľkou.
Oskoruša je jedinečný prírodný poklad, perla medzi stovkami oskorúš Bielych Karpát.

Čítať ďalej

Hruška planá - Strom roka 2006

Hruška planá„Hruška u Potočných“
Hruška planá sa nachádza v katastri obce Bošáca, časť Zabudišová, 400 m severne od kóty Boháčovec na území CHKO Biele Karpaty. Strom rastie v nadmorskej výške cca 400 m n. m. za obývanou samotou, kde trvale žije už niekoľko rokov mladá päťčlenná rodina pochádzajúca z Bratislavy, zaoberajúca sa chovom koní. Strom je zdravý, je po ošetrení(orezanie suchých konárov z vnútra koruny). Plodí malé hrušky vhodné na kvas na výrobu ovocných destilátov. Výška stromu je 17 m, šírka koruny 16 m, obvod kmeňa vo výške 130 cm je 376cm, vek stromu je vyše 300 rokov.

Čítať ďalej

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby