A+ A A-

Projekt Rozšírenie kapacity materskej školy v Bošáci

Názov projektu: Rozšírenie kapacity materskej školy

Žiadateľ: Obec Bošáca
Rozpočet projektu: 189 491,49 € 
Výška finančnej podpory z EÚ: 169 623,07 €

Dĺžka realizácie: Júl 2019 - Apríl 2020

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoj (EFRR) a štátnym rozpočtom v rámci Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program (OP IROP). Výsledkom projektu je rekonštrukcia, prístavba, modernizácia, obnova areálu materskej školy v Bošáci, nákup interiérového materiálneho vybavenia a detského ihriska- veže so šmýkaľkou a dvomi hojdačkami.

 logo EU EFRR       logo IROP variant A      logo MPRV SR

Nová výsadba pre KD Bošáca

brigádaV mesiaci august sme zrealizovali výsadbu nových trvaliek pred kultúrnym domom v Bošáci. Návrh výsadby nám bezodplatne pripravila Ing. Ivana Adamaťová – záhradná architektka z našej obce, ktorej aj touto cestou ďakujeme. Výsadba pozostáva z tradičných vidieckych rastlín, ktoré mávali v záhradách už naše staré mamy.
Po dodaní rastlín samotnú výsadbu pod vedením Ing. Ivany Adamaťovej zrealizovali dobrovoľníčky z našej obce: p. Juráčková, p. Staňáková a dievčatá Švorčíková Mária a Kabelíková Simona. Vo vhodnom čase bude dosadená do priestoru aj lipa. Následne sa na záhon umiestnila štiepka a to opäť brigádnicky. Do brigády za účasti poslancov OZ(Lydka Zámečníková a Daniel Bradáč) sa zapojil divadelný súbor Rozmarín a rodina Kusendová. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu a ochotu prispieť vlastnou prácou k skrášleniu verejných priestranstiev v našej obci. Foto z brigád tu

Rekonštrukcia detského ihriska v Bošáci

DIDňa 26. júna 2014 sme začali s rekonštrukciou detského ihriska v Bošáci. Firma Preliezky Trubini nám osadila novú hojdačku, lezeckú stenu, koníka na pružine a nové pieskovisko. Pracovníci obce sa pustili do rekonštrukcie starších prvkov. Vymenili poškodenú šindľovú strechu na šmykľavke, pozvárali poškodené časti húpačky. Ešte nás čaká na domčeku výmena šmykľavky, vynovenie lavičiek a stolíka, obnova náterov na starších prvkoch, oprava oplotenia, zabezpečenie štiepky pod lezeckú stenu a osadenie smetného koša. Veríme že nové ihrisko sa bude deťom páčiť. Zároveň prosíme deti i rodičov aby po hre zakrývali pieskovisko krycou plachtou. Ďakujeme za spoluprácu. Viac foto tu

O ďalšom postupe prác Vás budeme informovať.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby