A+ A A-

Bošácke hody 2016

hody 2016Hodovanie v Bošáci zachytené našim fotoaparátom. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a organizátorom, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k dielu a postarali sa spoločne s nami o vydarené hodovanie :) Poďakovanie patrí predsedovi TSK Ing. Jaroslavovi Baškovi, ktorý finančne podporil našu akciu Čie sú hody? Naše hody! 2016. Na podujatí pána predsedu TSK zastúpil podpredseda TSK, primátor Nového Mesta n/V Ing. Jozef Trstenský v spoločnosti viceprimátorky NM n/V PhDr. Kvetoslavy Hejbalovej. Foto tu

Bošácke hody 2014

Bošácke hody pod záštitiou predsedu TSK p. BaškuBošácke hody sú najväčším sviatkom roka v našej obci. Ich symbolický názov „Čie sú hody? Naše hody!" vystihuje veľké úsilie, obetavosť a skutočne tvrdú prácu, ktorú vynaložili všetci dobrovoľníci pracujúci na podujatiach počas celých hodov. A môžeme povedať, že sú skutočne naše, pretože si ich sami pripravujeme pre všetkých ostatných spoluobčanov, návštevníkov a rodákov. Všetkým Vám, ktorí ste obetovali svoj voľný čas zo srdca ďakujeme.

Čítať ďalej

Bošácke hody 2012 - ďakujeme

Bosacke_hody_2012_017Územne sa hody vo všeobecnosti rozširovali spolu s rozvojom cirkevnej farskej organizácie.Jednou z najdôležitejších funkcií hodov bola a dodnes ostáva príležitosť na upevňovanie lokálneho povedomia obyvateľov obce, na obnovu spoločenských kontaktov a na nadväzovanie nových známostí. Hodová slávnosť trvala v minulosti, niekedy aj dnes, viac dní. Bola to výročná udalosť, ktorá mala viac častí: cirkevnú i svetskú, rodinnú i obecnú. Príprava hodov bola príležitosťou vyčistiť a upraviť kostol, ulice, domy i dvory. V jednotlivých domácnostiach sa pieklo, varilo, mládež pripravovala miesto pre muziku. Prvá polovica nedele patrila kostolu, druhá hostine a zábave. Večer sa väčšina cezpoľných hostí odobrala domov, ale  mládež ostávala. Stretnutia pri tanci boli uznávanou príležitosťou na nadväzovanie sobášnych známostí. Hody sú tiež príležitosťou na stretnutie príbuzných, priateľov  a rodákov z obce.

Čítať ďalej

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby