A+ A A-

Silvester 2012

silvester12

Koniec roka sme v Bošáci oslávili silvestrovskou zábavou, ktorú už tradične usporiadalo OŠK Bošáca v spolupráci s Obecným úradom V Bošáci. V rytme  disco hitov 80. a 90. rokov sa zabávali všetci zúčastnení.  Súčasťou zábavy bola aj bohatá tombola.  O polnoci  bol pred KD v Bošáci krásny ohňostroj. Ďakujeme všetkým organizátorom a sponzorom.
Foto TU

 

Výstava o PD v Bošáci

vystava_pdDňa 25.11.2012 sa uskutočnila v priestoroch Obecnej knižnice Bošáca výstava na tému - Vznik a vývoj PD Bošáca. Účastníci výstavy si mohli prezrieť históriu družstva z dokumentov a z množstva fotografi í , ktoré zachytávajú práce a rôzne udalosti za 55 rokov činnosti PD Bošáca. Pri tejto príležitosti boli pozvaní členovia družstva, ktorí v rokoch 1957 – 1959 do družstva vstúpili a odpracovali v ňom celý svoj produktívny vek na posedenie, pri ktorom im predseda družstva Ing. Králik odovzdal Pamätné listy a poďakoval za ich prácu pri budovaní PD Bošáca. O výstavu bol veľký záujem a prišlo si ju pozrieť už cez 300 občanov. Okrem toho sa na výstavu prišli pozrieť aj žiaci ZŠ a MŠ. Touto cestou by som chcela poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli pri príprave tejto výstavy a to – predsedovi PD Bošáca Ing. Králikovi a pani Anne Kozáčkovej za pomoc pri získavaní materiálov, slečne Táne Helíkovej za pomoc pri získavaní materiálov a aranžovaní samotnej výstavy.

Ďalej chcem poďakovať všetkým, ktorí z rodinných archívov poskytli fotografi e a to – rod. Mizerákovej z Haluzíc, rod. Adámaťovej a Pažitnej zo Zabudišovej, z Bošáce - rod. Čačíkovej, Žáčikovej, Adámaťovej, Kozáčkovej a Dzurákovej, pani Emílii Kadlecovej, Márii Kusendovej a Alžbete Brdovej.

Ing. Radošová Ľudmila

Štefanský pochod

pochod

Zabudišovskí hasiči usporiadali dňa 26.12.2012 pre všetkých priaznivcov zimnej turistiky tradičný vianočný štefanský turistický pochod s odchodom zo Zabudišovej - Bariny 450 m n. m. o 9:00 hod. na Mikulčin Vrch 799 m n. m. V prípade priaznivých poveternostných podmienok (dobrá dohľadnosť) bol plánovaný výstup na Roháčovú 669 m n. m., odkiaľ je  nádherný výhľad do širokého okolia a tiež na Veľký Lopeník. Žiaľ počasie plány prekazilo.  Po občerstvení sa v horskej chate   pri Mikulčinom Vrchu pokračovali na Predpolomu a odtiaľ autobusovými spojmi domov. Všetkým zúčastnením ďakujeme.

 

Fotu TU

Posedenie so starostom obce Bošáca a poslancami OZ.

Tešíme sa na Vás!V nedeľu 18. novembra 2012 sa v KD Bošáca uskutočnilo posedenie so starostom Mgr. Danielom Juráčkom a poslancami OZ: Lýdia Zámečníková, Bc. Jozef Mihala a Miroslav Kaššovic (ospravedlnili sa Daniel Bradáč PaedDr. a Jaroslav Staňák).

Stretnutie začal starosta obce, ktorí privítal prítomných občanov v mene svojom a v mene prítomných poslancov.

Čítať ďalej

Stretnutie s Mikulášom

mikulasNa deň Mikuláša sa teší každý z nás. Deti sa tešia na sladkosti, Mikuláša a jeho sprievod. No a my dospelí zasa na radosť v očiach tých najmenších. Toho roku prišiel Mikuláš do Bošáce v sobotu 8. decembra 2012 v sprievode anjelov a čertíkov. So sebou priniesol kopec darčekov pre detičky a dobrú náladu. Deti boli veľmi smelé a Mikulášovi s radosťou zaspievali a zarecitovali. Príchodu Mikuláša predchádzalo divadelné predstavenie Divadielka Galéria z Nového Mesta nad Váhom s bábkovou rozprávkou Dlhý široký a bystrozraký.

Za pomoc s usporiadaním Mikuláša ďakujeme firme Saver z Bošáce, Bošáckej reštaurácii, pohostinstvu Amicus, p. Ivanovi Kozáčkovi a OÚ v Bošáci.

Na Mikuláša sa už teraz tešíme o rok. Aby prišiel musíme byť všetci dobrí :) 
Foto z akcie TU

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby