A+ A A-

Výstava anduliek

vystavaCeloštátna klubová výstava výstavných anduliek sa už pravidelne koná dvakrát do roka v KD v Bošáci. Vystavovatelia z celej SR a okolitých štátov súťažia odchovom svojich anduliek. Je to veľmi náročný koníček, nielen na čas, ale predovšetkým na finančné prostriedky. Veď hodnota kvalitnej výstavnej andulky sa častokrát pohybuje v niekoľkých stovkách eur. Samotná výstava spôsobuje andulkám určitý stres, napriek tomu že sú na to trénované.

Čítať ďalej

Výstava zvierat

vystava_zvieratOpäť po roku sa chovatelia zvierat stretli v Bošáci. V dedine, ktorá je rodiskom výbornej slivovice, šikovných a pracovitých ľudí, z ktorých mnohí sa presadili na popredných miestach v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho a pracovného života. V dedine, kde je v ľuďoch hlboko zakorenená láska k prírode a k chovu hospodárskych zvierat.Doba je však zvláštna, uponáhľaná.Ľudí, ktorí sa zaoberajú chovom zvierat nie je v súčasnosti veľa.
Odrádzajú ich zlé klimatické, finančné podmienky a nedostatok času pre pestovanie koníčkov.Preto sme veľmi radi, že aj keď v zmenšenom obsahu výstavných exponátov, sa nám podarilo vôbec našu výstavu zorganizovať. Veď organizácií, ktoré každoročne poriadajú výstavy zvierat je čoraz menej.

Celoštátna výstava anduliek

KLUBOVÁ - CELOŠTÁTNA VÝSTAVA ANDULIEKandulky

KD Bošáca - 23. júl 2011

Prírodným domovom andulky – papagájca vlnkovaného je krásna a vzdialená Austrália.S postupujúcim časom sa dostala aj na starý kontinent a udomácnila sa nielen v zoologických záhradách ale najmä vo voliérach a klietkach domácich chovateľov.

Čítať ďalej

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby